اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
  • بازدید امروز: 87
  • بازدید دیروز: 4,527
  • کل بازدیدها: 435,373

جذب ۸۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات اشتغال روستایی در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی دهیاری خیرآباد، راضیه شهاب ظهر امروز در نشست تخصصی آموزشی دهیاران، بخشداران و رؤسای شورای اسلامی استان سمنان یکی از ملزومات توسعه و آبادانی کشور را توسعه روستاها دانست و اظهارداشت: توسعه کشور وقتی اتفاق می‌افتد که روستای توسعه یافته داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز اداره کردن روستاها با عوارض محلی و اعتبارات دولتی منسوخ شده است از رؤسای شوراهای اسلامی روستا و دهیاران خواست برای تأمین منابع لازم برای اداره کردن روستا به فکر ایجاد درآمد پایدار باشند.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه در گذشته نگاه صرفا خدمات رسانی به روستاها وجود داشته است تصریح کرد: این مهم سبب ایجاد مشکلاتی شده و از این رو کمتر شاهد نگاه اقتصادی و اشتغال پایدار به روستا بودیم.

شهاب با بیان اینکه باید زمینه اقتصاد و اشتغال پایدار در روستا فراهم شود ادامه داد: مسئولان ارشد در امور روستایی، مدیران متولی در بحث روستاها و دهیاران و رؤسای شوراها با همدلی و همیاری یکدیگری می‌توانند زمینه ایجاد روستای پویا را فراهم کرده و اقتصاد و اشتغال پایدار در روستاها ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه روستاهای استان دارای ظرفیت و پتانسیل‌های فوق العاده بالایی است بر ضرورت شناسایی این ظرفیت‌ها تأکید کرد و گفت: با شناسایی این ظرفیت و پتانسیل زمینه بالفعل شدن آنها فراهم شده و می‌توانیم شاهد تحولی بزرگ در توسعه و آبادانی و عمران روستاهای استان باشیم.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به ایجاد اشتغال پایدار در روستا دارد گفت: وجود خلاء اقتصادی و عدم وجود اشتغال پایدار از مشکلاتی است که دامنگیر روستاها بوده و دولت یازدهم این مشکل را رصد کرد و در این راستا نیز تلاش کرد تا با ارائه و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ارزان قیمت و با سود کم به افرادی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در روستاها بودند زمینه ایجاد اشتغال در روستاها را فراهم کند.

شهاب از انعقاد تفاهم‌نامه ای با معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری با بانک های عامل و بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای استان سمنان در نظر گرفته شده است.

وی از ارسال ۱۰۸ طرح اشتغال‌زایی از سوی دفتر امور روستایی استانداری خبر داد و گفت: ۸۱ میلیارد تومان اعتبار و مازاد بر آن چیزی که تخصیص داده شده بود جذب شد.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان اضافه کرد: با مدیریت این میزان اعتبار می‌توان زمینه ایجاد ۶۳۰ اشتغال پایدار را در حوزه روستایی فراهم کرد.