اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
  • بازدید امروز: 1,633
  • بازدید دیروز: 0
  • کل بازدیدها: 1,633

بهره برداری از ۷ پروژه در ۴ روستای شهرستان سمنان

بخشدار مرکزی سمنان گفت: همزمان با دهه فجر ۷ طرح و پروژه عمرانی در ۴ روستای شهرستان سمنان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی دهیاری خیرآباد ، هوشنگ زیاری بخشدار مرکزی سمنان با بیان اینکه بخش عمده اعتبار مورد نیاز برای این طرح ها از اعتبارات دولتی تامین شده است، گفت: بخشی از این اعتبارات نیز توسط دهیاری ها از محل عوارض ارزش افزوده و آورده های مردمی تامین شده است.

زیاری اظهار کرد: در روستای خیر آباد دو پروژه اعم از ساختمان خدماتی، تجاری مربوط به دهیاری و بهره برداری از بلوار توسعه در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان هزینه داشته که اعتبار مورد نیاز از محل دهیاری تامین شده است.

وی افزود: دیگر پروژه های قابل بهره برداری در ایام فجر اعم از شهرک مسکونی ۶۵ واحدی حسن آباد، خانه بهداشت رکن آباد با ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار، بهسازی و آسفالت معبر اصلی روستای آبخوری ۵۰۰ میلیون تومان، آبرسانی به شهرکهای جدید ۳ روستا ۱۹۰ میلیون تومان و ۲ پروژه منابع طبیعی ۳۰۰ میلیون تومان است.

بخشدار مرکزی سمنان تصریح کرد: در مجموع برای پروژه های عمرانی روستاهای بخش مرکزی ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: سیستم آبیاری تحت فشار برای ۴۸ هکتار از اراضی کشاورزی روستای حسن آباد از طرح هایی است که ۸۵ درصد اعتباراتش دولتی و ما بقی توسط سرمایه گزار تامین شده است.

زیاری در خصوص ایجاد واحد پرورش گاو شیری در مجتمع اعتضادیه حسن آباد، گفت: این طرح متعلق به بخش خصوصی است ولی دولت به آن تسهیلات پرداخت کرده است.

بخشدار مرکزی سمنان گفت: برای طرحهای ” آبیاری تحت فشار و واحد پرورش گاو شیری” در روستای حسن آباد ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه مسابقات والیبال روستایی به میزبانی دهیاری روستای رکن آباد هم اکنون در حال برگزاری است، افزود: اختتامیه این مسابقات ۲۰ بهمن ماه در خیرآبادبرگزار می شود.