اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
  • بازدید امروز: 1,633
  • بازدید دیروز: 0
  • کل بازدیدها: 1,633

فرماندار سمنان :بهره‌برداری از ۴۴ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه فجر

فرماندار سمنان خبر داد
بهره‌برداری از ۴۴ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه فجر در سمنان
فرماندار سمنان از بهره‌برداری از ۴۴ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان سمنان خبر داد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان، سیدعباس دانایی چهارشنبه‌شب در جمع خبرنگاران با گرامیداشت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر و یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، از آغاز بهره‌برداری از ۴۴ طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر ۶۹ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان هزینه شده است.

دانایی گفت: از مجموع این طرح‌ها، ۳۷ پروژه عمرانی و هفت پروژه اقتصادی است.

وی ازجمله طرح‌های عمرانی شهرستان سمنان را مربوط به دستگاه‌های شهرداری، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، توزیع برق، برق منطقه‌ای، راه‌آهن، بنیاد مسکن، نوسازی مدارس، منابع طبیعی و آبخیزداری، دهیاری‌ها، دانشگاه سمنان، ارتباطات و فناوری، شرکت شهرک‌های صنعتی، آبفای شهری، دانشگاه علوم پزشکی و هواشناسی عنوان کرد و گفت: برای این پروژه‌ها، ۴۵ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندار

سمنان گفت: برای هفت پروژه اقتصادی که در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، بالغ‌بر ۲۴ میلیارد و ۳۶۶ میلیون تومان هزینه شده است و با بهره‌برداری از این طرح‌های اقتصادی اشتغال به کار ۱۱۰ نفر فراهم می‌شود.

دانایی همچنین از آغاز عملیات ساخت ۱۱ پروژه در دستگاه‌های راه‌آهن، منابع طبیعی، راه و ترابری، دهیاری‌ها، آبفای روستایی، نوسازی مدارس و میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان سمنان نام برد و گفت: برای این پروژه‌ها نیز بالغ‌بر ۲۳ میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با رایزنی‌های انجام‌شده با پیمانکاران در خصوص ساخت ترمینال فرودگاه سمنان و نیز مناقصه با شرکت‌های پروازی در آینده‌ای نزدیک شاهد پرواز از فرودگاه سمنان به مشهد و در صورت استقبال مسافران از سمنان به دیگر استان‌ها ازجمله بندرعباس و تهران شکل بگیرد.

فرماندار سمنان در خصوص تأمین آب آشامیدنی مردم شهر سمنان نیز اظهار امیدواری کرد در برنامه کوتاه‌مدت با انتقال آب آشامیدنی از حفر چهار حلقه چاه تا پایان فروردین سال آینده بخشی از کمبود آب آشامیدنی را در این شهر مرتفع کنیم و در برنامه میان‌مدت نیز با استفاده از طرح مطالعاتی انتقال آب از سد فینسک و سد چاشم شاهد تأمین آب شرب مردم شهر باشیم.

دانایی از بهره‌برداری از طرح پله‌برقی و آسانسور راه‌آهن سمنان هم خبر داد و گفت: این دو طرح هم تا پیش از عید امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

پیش‌بینی ایجاد دو شهر جدید در استان سمنان که در طرح آمایش روی آن مطالعه‌شده از دیگر مطالب عنوان‌شده در جلسه فرماندار سمنان با خبرنگاران بود که فرماندار از این دو شهر جدید یکی از شهر جدید ایوانکی و دیگری از شهر آهوان سمنان نام برد و اظهار داشت: قرداد مطالعاتی این دو شهر منعقدشده است.