اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
  • بازدید امروز: 1,633
  • بازدید دیروز: 0
  • کل بازدیدها: 1,633

انعقاد تفاهم نامه دهیاری خیرآباد با بیمه ایران برای بیمه ۱۰۵۰ واحد مسکونی روستایی

روابط عمومی دهیاری خیرآباد:جلسه هماهنگی توجیهی جهت بیمه منازل مسکونی روستایی با حضور زیاری بخشدار مرکزی ،رئیسیان مدیریت بحران استان و اعضا شوراها و دهیاران بخش مرکزی در محل فرمانداری سمنان برگزار شد.

در این جلسه زیاری بخشدار مرکزی سمنان با بیان اینکه ستاد راهبردی بیمه روستاییان چترحمایتی را با بیمه برای روستاییان مطرح کرده است، بیان داشت: اکثر روستاییان شغلی غیر از کشاورزی ندارند و فاقد هرگونه بیمه هستند وبا فعالیت و تحمل سختی بسیار کار کشاورزی، در سنین بالا دچار مشکل می‌شوند.

وی بیمه منازل را با توجه به نتایج مثبت و آرامش روانی شهروندان باید جدی گرفت و با استفاده از همه ظرفیت های موجود در راستای تحقق این مهم گام برداشت
افزود شهروندان روستایی می توانند با پرداخت ۲۵ هزار تومان به ازای ارزش هر واحد مسکونی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان خود را در برابر پنج حادثه انفجار، صاعقه، آتش سوزی، سیل و زلزله بیمه کنند.

زیاری با اشاره به عمر هفتاد ساله بیمه در کشور و بهره مندی قشری خاص از این خدمات بیمه ای، افزود: مردم از خدمات بیمه ای بی اطلاع هستند و لازم است در این زمینه آگاه‌سازی صورت گیرد.

بخشدار مرکزی افزود دهیاران باید در اطلاع رسانی بیمه منازل مسکونی در روستاها تلاش مضاعفی داشته باشند تا در زمان وقوع بلایای طبیعی شاهد جبران خسارت توسط بیمه باشیم .

رئیسیان مدیریت بحران استان نیز در ادامه با اشاره به اینکه طرح بیمه منازل مسکونی در استان سمنان آغازشده است و باید مردم را نسبت به بیمه منازل خود تشویق و ترغیب کنیمبیان داشت طرح بیمه منازل روستایی از روستای مؤمن آباد در شهرستان سرخه آغازشده است و تاکنون مردم این منطقه استقبال خوبی از آن داشتد.

وی با بیان اینکه خشک‌سالی از دیگر مسائلی است که امروز برای مردم این استان به یک بحران تبدیل‌شده است و اگر اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام ندهیم خسارات سنگینی به بدنه جامعه وارد می‌شود تصریح کرد: بیش از ۲ هزار میلیارد ریال به کشاورزان استان سمنان براثر خشک‌سالی و سرمازدگی محصولات وارد شد و این امر تاوان سنگینی برای مسئولان در استان به همراه دارد.